GRZAŁKA ELEKTRYCZNA LaVabo VOLTaika DO ZBIORNIKÓW OCYNK/EMALIA 1500W, 5,4cala

254,00  z VAT

  • GRZAŁKA ELEKTRYCZNA LaVabo do zbiorników ocynk/emalia o mocy 1500 W, z wbudowanym termoregulatorem i lampką sygnalizacyjną. gwint 5/4 cala, zasilanie 230 V, całkowita długość 40 cm, zakres regulacji temperatury od 30 do 80 stopni Celsjusza +/- 5 stopni C

2 in stock

Description

Grzałka elektryczna LaVabo Voltaika do zbiorników ocynk/emalia 1500W, 5/4 cala

Grzałka LAVABO wersja VOLTaika

  • Zapewnia wydłużoną eksploatację grzałki w warunkach pracy z instalacjami fotowoltaicznymi ( w stosunku do typowych grzałek na 230 V)
  • Jest to grzałka o specjalnej konstrukcji cewki oraz z dodatkowym dynamicznym zabezpieczeniem sterownika kompensującym zwiększone i niestabilne napięcie zasilania spowodowane przez: występowanie w okolicy skupisk instalacji fotowoltaicznych, instalacja blisko transformatora energetycznego- występuje wtedy podwyższone napięcie w sieci,  własna fotowoltaika, szczególnie praca w trybie off-grid, częste braki zasilania spowodowane przez burze,
  • z wbudowanym  termoregulatorem i lampką sygnalizacyjną
  • EGRM 5/4 cala,
  • moc znamionowa 1500W
  • zasilanie 230V
  • długość elementu grzejnego 28cm
  • długość całkowita 40 cm
  • zakres regulacji temeperatury od 30 do 80 stopni Celsjusza +/- 5 stopni C
  • gwarancja 12 miesięcy od daty zakupu

UWAGI TECHNICZNE:

  • Nie wolno jej stosować w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Musi być zamontowana tak, aby cały element był zawsze zanurzony w cieczy-  instalować na dole urządzenia
  • Do prądu podłączać tylko po napełnieniu cieczą. wiecenie lampki kontrolnej sygnalizuje grzanie, po osiągnięciu temeperatury ustawionej pokrętłem lampka gaśnie.
  • Podczas montażu nie wkręcać trzymając za plastikową obudowę, gdyż grozi ukręceniem i zniszczeniem grzałki.
  • Grzałki nierdzewne należy odizolować galwanicznie od zbiornika ( uziemionego lub zerowanego) , aby uniknąćkorozji elektromechanicznej.
  • W przypadku zasilania zbiornika  wężownicą wodą gorącą z pieca weglowego ( paliwa stałe) itp, temperatura wody w obiegu grzewczym nie może przekraczać 80 stopni Cesjusza. Przekroczenie temeperatury na piecu powyżej tej wartości spowoduje uszkodzenie regulatora grzałki.